Fortschritt E 516 - Fortschritt kombájnok

Még mindig megy belőlük néhány 100 darab.

gcastle képe

Cső

Claas-nál is van ilyesmi, a rostaszekrény merevítőit ott is "cső"-nek nevezik!
De a rajz sokat segítene... Sticking out tongue

“Félek attól a naptól amikor a technológia fontosabb lesz,mint a személyes kapcsolattartás.A világon lesz egy generációnyi idióta.” Albert Einstein
gyorgy.vari@gmail.com

Borozdaharcos képe

???

Képet, ha kaphatnánk, mert így igen nehéz elképzelni miről is van szó, de nem lepne meg, ha a vázat így erősítették volna meg a csapágyak és tengelyek védelmében.Nem mellesleg, mint boltozódásgátlóként is funkcionálhatott. Eye-wink

Több ember többet tud, sok meg semmit!!!
borozdaharcos@gmail.com

csö

Képet tudnál esetleg készíteni?
Hátha arról jobban beugrik valakinek.

És a kérdésem persze arra

És a kérdésem persze arra vonatkozna, hogy miben vesz részt az a bizonyos "cső"? Mi a feladata?

Helo! Iskolában a tanárom

Helo! Iskolában a tanárom feltett egy kérdést, melyre a választ rajta kívül senki sem tudja, neten se találni semmit. Egy 516-os félbevágott rajza volt, amin bejelöltek egy olyan elemet, ami elvileg csak ezen a típuson található meg, a könyv írói, melyben a rajz található, annyi megnevezést adtak neki, hogy cső, nem többet. Ami már eleve viccesen hangzik, mert egy téglalap alakú zártszelvényről van szó. Az elhelyezkedése a szalmarázók alatt van, keresztben van a kombájnban, és egy vonalba esik a magfelhordóval. Mást a tanár se mondott, ha meg nem elég érthetően írtam le, akkor kérdezz vissza.

Pucold ki,kend meg a

Pucold ki,kend meg a rudazatot a hátsó nagy szivattyuhoz menőt is de leginkább a hidromotorokhoz menőket,kis gömbfejeket az első hídon,különösen az "anyós" oldalin ,mert azon felül van a kar és ott minden megragad a vázból ahogy jön le a rúd. Nameg a híd közepén is az elosztó rudat nézd meg meg rajta a gömbfejeket.

90%hogy ez a hiba oka...berohadhat kb 20helyen

Fortschritt E 516 menetelő

Korábban már valaki említette ezt a fajta hibajelenséget és, ha nem csalnak az emlékeim, akkor a felgyülemlett kosz miatt a menetelőkar akadályba ütközik és meghajlik, ezért nem megy teljes sebességgel a gép.

Fortschritt E 516

Puzzled Üdv.
Azt szeretném tőletek kérdezni hogy szerintetek a mi 516-os kombájnunk miért csak 12-vel megy csak kb?
Mert én sok oldalt megnéztem és sok helyen azt irták hogy valamelyik kinyomta a 30-at is.
Szerintetek mi lehet a probléma?

Borozdaharcos képe

én sosem láttam közelről

én sosem láttam közelről az 517-est, de mintha a kalászfelhordó átkerült volna erre az oldalra. Igaz ami igaz én nem értek a lovakhoz, hát még az E-magokhoz. Smiling

Na ezen nem feltünő valami kedves szakik? :D

Tartalom átvétel

Friss tartalmak listája itt (katt ide)