Fortschritt E 516 - Fortschritt kombájnok

Még mindig megy belőlük néhány 100 darab.

Szia Holmer!

1988-ban kaptam a tsz-be egy E-516B kombájnt5m70cm-es vágóasztallal,tiszta újat,13 évig jártam vele,egy-két dolgot elkövettünk együtt.Jó kombájn volt,de nagyon sokat kellett rajta dolgozni,hogy arathass vele,és közben rongyosra olvastuk a kezelési utasítást.Most hatodik éve járok egy MEDION 330-as kombájn csodával,a megbízhatósága szinte elképzelhetetlen.A hat év alatt a legnagyobb hibája az volt,hogy eltört a ferdefelhordó felső tengelye, a legkisebb meg,hogy 65 mázsás dőlt búzában 3-4 km/h sebességgel tudtam menni,míg a mellettem levő földön egy LEXION 10km/h-val száguldott a 30 mázsás tritikáléban.Egyébként 1982-ben kaptam meg az első kombájt egy E-512-t. Aztán 3 évig jártam egy 10 éves CD-105-el,utána jött a "bölény"(E-516),felénk így becézték a drágát.

Szevasz Komesz kolléga!

Cool Szevasz Komesz kolléga! Látom Te sem ma kezdted,és Te sem untad még meg ! Cool
Nekem már volt ugy párszor anno régen,hogy azt mondtam felgyujtom aztán mégsem Laughing out loud

Elveszett sebesség

Sziasztok!Az 516-os hidrosztatikus hajtása két fokozatra van osztva,ugymond terep és országúti.Az első fokozat kb 0-12km/h,ebben a fokozatban csak a motornál lévő hidroszivattyú szelepét nyitod ki a kar előre tolásával,kb félútig.A második fokozat 12-20-22km/h a kar tovább tolásával nyitod alul a hidromotorok szelepeit.Szóval ha leveszed a fülke jobb oldalánál a lefelé menő babafejet a kombájnak 12-vel kell mennie. Van a hidroszivattyún egy feltöltőszivattyú lehetséges,hogy ez hibásodott meg.

Karbantartás

E-516 arató-cséplő gép karbantartási kézikönyvét tudom felajánlani fénymásolt kivitelben.
Érdeklődni 7-15 óra között a 79/524-437,79/321-979-es telefonszámon.

elektromos bekötés

E-516 arató-cséplő gép karbantartási kézikönyvét tudom felajánlani fénymásolt kivitelben.Szerepel benne a komplett elektromos kapcsolási vázlat jelmagyarázattal.
Érdeklődni 7-15 óra között a 79/524-437,79/321-979-es telefonszámon.

Köszönöm a tippeket

Szia Holmer!

A rudazat nekem is jó ismerősöm, a gömbfejek még elfogadható állapotban vannak, bár egy újraszabályozást ki fogok még próbálni(találtam hozzá leírást). Egy fórumon szóba kerültek a szűrők szintén, így délután kivettem mind a kettőt a hidraulika tartályból. Az egyik valamilyen fém/textil keverékből készült, azt szépen sikerült letakarítanom. A másik ágon viszont "papír" Jawdropping! szűrőt találtam. Azzal még lesz problémám, cserélnem kell, amint szerzek valahonnan (még jó, hogy vasárnap fogok én is ilyenbe bele...), egyenlőre óvatosan átmostam a szennyeződésektől, hogy járóképes maradjon a gép. Mérete: 55mm belső, 115mm külső átmérő, és 195mm hosszú, ha jól emlékszem. Kaptam pár oldalt kezelési útmutatóból abból kiderült, hogy pont ez a szűrő a menet hidraulikáé.
Kíváncsian várom, hogy milyen lesz így...

Köszönöm egyenlőre a segítséget ez ügyben. Smiling

Szia Sándor! Régi

Szia Sándor!
Régi nosztalgiás problémát vetettél fel,szinte mindnek volt ilyen baja.
A fülke jobb oldalán hátulrol a kombájn hasa alá menő rudazat gömbfejeit nézd át,mert van egy sejtésem,hogy az rohadt be,továbbá a jobb oldali hidromotorhoz be kell bujni és letakaritani mert oda előszeretettel megy kosz és beregad a müködtető rud mert az az oldal felül van,nem ugy mint bal oldalon,ahol alulra tették. Továbbá a hid közepén levő "T" tartóban is be szokott rohadni a rudazat meg a kis gömbfejek is,azt is be kell fujni valami jo olajspray (fegyverápoló korróziógátló a legjobb) vel és mindent megjáratni kézzel. Aztán a másik rudazaton is végigmenni ami a főszivattyuhoz megy,azt is végignézni nem szorul e valahol. Ha ez nem segit és probaüzem után se megy többet a gép egy babettánál,akkor vedd ki a szívószűrőt a hidraulika tartályból (szívócsövel van egybe) és mosd ki. Van egy másik kis nyomószűrő is valahol benne,de én azt anno még nem vettem ki csak a raktárban láttam. Másik ok lehet még,hogy hajlamos habosodni az olaj benne,pláne ha nem egyformát öntesz bele. Ha ezekkel megvagy és nem jo,aztán probáld a szelepnél,szivattyunál...nyomásszabályzonál keresni a hibát.

Üdv:Holmer

Eltűnt sebesség nyomában

Üdvözlök mindenkit!

Sándor vagyok Borsod megyéből 29 éves. Van egy saját E516-os kombájnom, amit idén örököltem apámtól. Sad Már 15 év óta dolgoztam apámmal ilyen gépekkel, így a legtöbb hibával magam is boldogulok, de most kifogott rajtam egy hiba....
Szeretném segítségeteket kérni E516 kombájn sebesség hiánya miatt.
A gondom a következő:
A jó öreg E516-osok alapból 20-24 km-es sebességgel vágtáznak közúton, de valamiért az enyém megmakacsolta magát és a 10-15 km/h sebességnél nem igazán akar gyorsabban haladni. Ha kedve tartja képes 20km felett is haladni, pl: első beindítás után megtett kb 1 km-t így, de volt, hogy aratás befejezése után is megtett hazafelé 1,5-2 km-t, de menet közben egyszer csak éreztem, hogy elkezd lassulni, és a 10 km körüli döcögés lett a végsebessége. Egy földúton ahol egy 2m mély vízmosáson kellett áthaladni a hirtelen erőigénytől szintén begyorsult, így valamilyen hidraulikaszelep problémára gyanakszom, de mivel csak alkatrész könyvem van, nem tudom melyik csőben mekkora nyomásnak kellene lennie.
Van valakinek karbantartási/javítási kézi könyvje, ami a segítségemre lehetne? Volt már hasonló problémája valakinek? Sajnos nem igazán ismerek e gép hidraulikájában jártas szakembereket, így jól jönne a segítség. De ha van más ötlet, mindenre nyitott vagyok...
Előre is köszönöm!
e-mail:pusztais@t-online.hu

Borozdaharcos képe

Aszályos év térdig érő búza

Holmer, a 2003-as ASZÁLYOS évről beszéltem, hogy volt olyan búza amiben 42ha/nap teljesített a TX66, és nem derékig érő 6-7t-át adó búzában nyújtott teljesítményt mondtam!!! Jó búzákban 1,75-2ha/h-ás teljesítménnyel lehet számolni a TX66-al, de volt olyan év, amikor vetőmag tritikálét úgy összekuszálta és lehengerelte a vihar, hogy 5ha/nap volt a teljesítmény! De gondolom ezt sem hiszed el.

Több ember többet tud, sok meg semmit!!!
borozdaharcos@gmail.com

Tx 66 os 42hektárt egy

Tx 66 os 42hektárt egy müszak alatt búzából? Na ne röhögtess.Mindjárt véresre vakarom magam a röhögéstől Laughing out loud Napraforgóban esetleg.
Anno az ikr gépkeresek tx68al sem tudtak 35ha nál 32to/óra nál többet levenni vele hiperideális körülmények között naponta búzában.

Az 516os hoz kétfajta asztal volt: 6.70es meg 7,60as.

Tartalom átvétel

Friss tartalmak listája itt (katt ide)