Mi történik a határban?

Ide olyan sztorikat vagy eredményeket várok, amit szeretnél másokkal is megosztani, tudatni. Pl: Te hogyan éreztél a gazdademonstráció alatt, mit vársz a jövőtől? Vagy csak azt szeretnéd megosztani másokkal, hogy milyen agrotechnikával, technológiával sikerült kiugró termést elérni. Ha esetleg a gépeddel kapcsolatos üzemeltetési dolgokról szeretnél kérdezni. Vagy csak szereted a gépeket és kíváncsi vagy mások véleményére, esetleg új gépet vennél, de nem tudod mire kell odafigyelni, lehet lesz valaki aki szívesen segít.

cimbi képe

és

És hány fokos talajnál kezdtek el vetni?

Pedig bizony jó lenne az a fránya fajtnév!Smiling

Borozdaharcos képe

Cimbi Nálunk meg úgy megy,

Cimbi
Nálunk meg úgy megy, hogy a sima hőfokmérőt használjuk a talajhőmérséklet mérésére. Ásóval meg van bőkve a föld, aztán bele a hőmérő, majd óvatosan vissza a föld, lehetőleg nem forgatva! Kicsit hosszabb ideig tart, de úgy is a virágoskertben van csinálva, csak a pontosság kedvéért!!! Smiling

az Alexandra nálunk nagyon bejött eddig, mert 27 és 35 q/ha közt adott eddig! Korábban meg más naprákkal, de szintén deszikkálás nélküli naprákkal olyan 20-25 q/ha volt az átlag. Faterék arattak valami olyan naprát, amin csak ökölnyi fejek voltak, annyira összeszáradt, hogy holt gyengének látszott, aztán 55 q/ha átlagot adott, de nem mondták meg, hogy milyen fajta!

cimbi képe

kép

Adika

egy vetőgépes képet nyom6nál az MB-ről munka közben.Smiling
Ajaj sz én Jd-omban már 8200 üó van.

Borozdaharcos

Amit rendeltem, az csak egy sima hőmérő. Olyan 2000 Ft az ára, és plusz 1800-ért hozzák ki. Láttam azokat a digitálisokat is, de elég drágák. Amúgy meg a talajvizsgálati lapon rejta vannak a pH-k is. Bár én nem tudom h milyen hatással van a növényvédő szerekre.

Jó kis napra!!!! Nekem hasonlót adott (brutto 31,5 q/ha, 8-as víz) az NK Arena. Egyébként utána lett ugyanabban a táblában tavaly 62q-s búzám!!! Hát igen. Az Alexandra még mindig az egyik legbőtermőbb! Én is szinte csak NK-t vetek, meg némi KWS Barolo-t(27ha), és a legelőbe pedig Heliasolt(kb 60 ha).

Borozdaharcos képe

Szevasztok! Cimbi, Ezek a

Szevasztok!

Cimbi,
Ezek a hibák melyik vetőgépen nem jönnek elő? A mi SUP 25 vetőgépünk is elhagyta a csoroszlyáknál azokat a műanyag bizgentyűket, amik megakadályozzák, hogy a behulló föld el dugaszolja a magok útját. Na nem mindet, de szépen hiányzott, azóta pótoltuk. A magtakaró pálcák meg igazán bóvlik voltak, első 2-3 éven azok a rugós magtakarók eltőrtek, amiket fordítva helyeztek fel. A nyomjelző is letörött 1 alkalommal és nálunk is befigyelt a súlyozás. A vetőmag beállításával nem szokott gond lenni, mert már tudtuk, hogy melyik vetőmaggal milyen beállítások mellett a szántásba mennyivel szór többet, mint a beállítási próbatekerésnél. De ezek a hibák még első években jelentkeztek, azóta meg nem jelentkezett probléma és ezt talán le is kellene kopogni! Smiling

Talajhőmérő a PH-t és nedvességet is méri vagy csak a sima talajhőmérsékletet?
Csak azért kérdezem, mert én a többfunkcós mérővel szemeztem, hogy a vegyszereadagolásnál legyen támpont a talaj PH-ját illetően. Az biztos, hogy nem minden föld lesz mérhető, fateréknál is a nyers földet simítóztatták, aztán most olyan kemény, hogy nem látszik meg a cipőnyom! A kombinátorozott föld is volt már olyan 1 nagyobb eső után, hogy az SPC a föld tetejére szórta a magokat! Újra kellett kombizni, szóval csak ásóval megmozdított talajokat lehet majd mérni! Szerintem!

Az egészséges magokat nem fogja bántani a baktérium, mert ugyanezek a bacik vannak jelen a földben is. A magok héja megvédi a csírákat. Egyébkét egyik éven a napra vetőmag héja szinte mindnek fel volt nyílva és mégis kikelt! Nem volt tőhiány kivéve ott, ahol az ekéző beleszaladt, de mint tudjuk, nincsen háború halott nélkül! Van róla képem is, 32 q/ha átlagot adott és 7% körüli vízzel! Egyébként NK Alexandra amiről beszélek. Ja, és nem szoktunk deszikkálni!

Adika!
nem nézted a használtgépek piacán, hogy a JD 7810 és ezek a 7000-es sorozatú JD traktorok hasonló árban vannak a JD 8400-assal? A 7000-es JD széria jobban sikerülhetett a 8000-esnél, mert a használt gépek piacán közel 1 árban mozognak!

Feri.

Hali! 8200:12000

Hali!

8200:12000 üzemóra.
8220:5000 üzemóra körül.

A merci után jött a napokban egy új kleine maxicorn,vagy milyen 12 aoros kukoricavetőgép!!!Biztos nagyon jó a szeren! Laughing out loud

cimbi képe

vetőgép

Hát, repcére nem lehetett pontosan beállítani, persze akkor még 12,5cm-re vetettük. A faluban van még 2 ugyanilyen, de 4 méteres, azok jobban be lehetett lőni. Egyébként viszonylag egyszerű, mechanikus szerkezet, néha 1-1 csapágy kiment, a magtakaró rugók elkoptak/letörtek. A nyomjelző katasztrófa volt, le kellett súlyozni, meg egyszer le is tört. Nem rögös talajra való. Egyébként meg mindig el tudtunk vele vetni, és a vetés minőségével nem volt gond.

Már meg is rendeltem a talajhőmérőt.Smiling Remélem nem törik el az első leszúráskor.

Most lehet, hogy ismét hülyeséget kérdezek. Ha mondjuk árpa- vagy búzatarlóra permetezzük a baktériumtrágyát és vaddisznó módjára elkezdi lebontani a szármaradványokat, és utána ugye nemsokára elvetjük a repcét, akkor a magot nem fogja károsítani a baci?

Borozdaharcos képe

Cimbi!

Cimbi!
Milyen vetőgép volt az Angeloni, mert van az axiál oldalán is 1 pneumatikus féltárcsás Angeloni gabona vetőgép és nem is néz ki rosszul, legalábbis így képről úgy néz ki, hogy egyben van!

Amit magyaráztam szert a kukoricatarlóra, annak a címe www.agrobio.hu
Még nem néztem az oldalukat csak a szórólapjukat olvastam el megint. A búzatarlóra is olvastam valahol valami cikket, de nem tudom, hogy hol??? Ha azt nézzük, hogy a kiszórt bioszer tartalmazza a szármaradványokhoz szükséges baktériummennyiséget és ezen baktériumok tápanyagát N, akkor ahogyn megtörtént a talajbakeverés, máris elkezdik lebontani a szármaradványokat! Míg a sima szilárd AN -nak előbb fel kell oldódnia, majd a nyári szárazság okozta lelassult baktériuméletnek újra fel kell futnia. Na most ez néha elég vontatottan haladhat a jelen időjárást ismerve!

Hőmérő: http://www.addel.hu/template/temp1/detailproduct.php?storeid=1148&productid=96549
http://shop.unas.hu/shop_art.php?shop_id=3056&cat=387438
vagy még a http://www.pc-agrar.hu/meteorologia_hu.htm de ez nagyon komoly mérőállomás már!

Ha több hozzászóláshoz akartok véleményt fűzni, akkor nyissátok meg 1 új ablakban az AgroLine oldalát, én is így csinálom, ha többekhez írok.

Üdv. Feri

cimbi képe

talajhőmérő

hol lehet kapni talajhőmérőt?

cimbi képe

Dave Hát, azért, hogy a

Dave
Hát, azért, hogy a kiállításon csak fölöslegesen csorgassam a nyálamat?Sad

Borozdaharcos

Azt hiszem, hogy pont az egyik legjobb táblán fogom kipróbálni. Olyan középkötött, majd megnézem a Ka számát. Lehet h a napra kevésbbé lesz beteg ondjuk a Sclerotiumot ez a baki megeszi, vagy pontosabban nem hagy neki életteret.
Az hirdetésbe odaírtam a számomat.

Adika

És mennyi üó után történtek a bajok a jd-okkal?

Borozdaharcos képe

Hali!

Hali!

Cimbi, valami elérhetőséget kellene a hirdetés mellé tenni, mert ez az oldal nem olyan, mint a régi, hogy az e-mail cím is automatikusan megjelenik. Pont akartam kérdezni, hogy az Angeloni vetőgéppel mi van, mert nem jött át róla kép, de ha sikerült eladni, akkor az nagyon fain dolog!
Nálunk meg tegnap esett le 11 mm, aztán ma 6 mm és most éjjel is esett még valamennyi.

Én nem azt mondom, hogy nem jó a baktériumtrágyázás, csak nálunk nincsen még elterjedve! Ott ahol több gép van, amit 1 időben ki tudnak zavarni a földekre, persze, hogy elterjedtebb a baktériumtrágyázás. Valahol van 1 szórólapom valami új készítményről kukoricatarlóra, csak elő kellene valahonnét bányászni!?! Kipróbálás szintjén, ha van rá lehetőség, akkor érdemes kicsit foglalokzni a baktériumos-trágyázással, mert a költségeket nem növeli meg túlságosan, de a lebomló szármaradványokon meg kevesebb gombabetegség marad fent, ami egészségesebb kultúrnövényzetet és nagyobb termést eredményezhet!?! Ha lehet, akkor 1 olyan földön lenne értelme kipróbálni a szármaradványok lebontását és a következő növényre gyakorolt hatásokat, ahol táblán belül mind a kezelt, mind a kezeletlen tarló bele esne laza és kötött talajba.

Dave, a kicsi Jhonny akkor lenne az igazi, ha előre is lett volna dupla kerék! Akkor nagyon brutális lenne! Így meg csak baba! A Büszke meg mindig is ilyen kakassal illetve vastag kályhacsővel volt szerelve, fater minden gépén a kipufogó végére tett kakast! A dominátorokon is minden volt kakas, az a kis vékony gégecső a dobokból ki lett vágva és 1 vastagabb könyékcső lett felhegesztve rajta a kakassal! Egyébként maszek a kakas nem gyári!
F.

Tartalom átvétel

Friss tartalmak listája itt (katt ide)