Mi történik a határban?

Ide olyan sztorikat vagy eredményeket várok, amit szeretnél másokkal is megosztani, tudatni. Pl: Te hogyan éreztél a gazdademonstráció alatt, mit vársz a jövőtől? Vagy csak azt szeretnéd megosztani másokkal, hogy milyen agrotechnikával, technológiával sikerült kiugró termést elérni. Ha esetleg a gépeddel kapcsolatos üzemeltetési dolgokról szeretnél kérdezni. Vagy csak szereted a gépeket és kíváncsi vagy mások véleményére, esetleg új gépet vennél, de nem tudod mire kell odafigyelni, lehet lesz valaki aki szívesen segít.

Borozdaharcos képe

Zetoros, az igen, akkor a

Zetoros, az igen, akkor a hátsód sajgott 1 kicsit nem? Azért ezek a 120 ló körüli gépek már nem annyira kicsi gépek!
Na ja, az árak, azok vannak rendesen! Kár hogy a termények ára nem követi a gépekét, habár az NH és a MF 120 lovas traktora 40.000€ körül mozog, csak azt nem tudni, hogy milyen felszereltséggel? A mostani axiálos újságban a Xerion sem villog azzal a nagy ekével, bőven elég neki a 7 meg a 9 fejes eke is! Ez az összehasonlítási dolog csak mint érdekesség lenne nagy szám, ha lehet hinni a papíroknak, mert azért a mai traktorok már jobb paraméterekkel rendelkeznek. De mint ahogyan azt Janó is mondta, az öreg Rába is képes csodákra!

F.

Borozdaharcos képe

Szevasztok!

Szevasztok!

Cimbi, az szokott ám a gond lenni nálunk az őszi búza gyomirtásakor, hogy elég későn jönnek elő a gyomok. És sok vegyszert csak a bokrosodás végéig ajánlják, és hiába jobb más herbicid a Granstar 75 DF -nél, ha még nem jöttek elő a gyomok vagy mire elő jönnek, addigra már túlfejlett a búza, főleg ha még a csapadék is késlelteti a kezelést! De gondolom, hogy más is így van vele, hogy jobban szeretik a szélesebb időtartományban kijuttatható gy.szereket.
Búzára a gombák ellen idén a Juwel TT-re gondoltam, eddig a Tango Star -t használtuk 1 kezelésben a kalászvédelemre. Remélem, hogy a mostani búza is viszonylag ellenállóbb fajta és elég lesz 1 kezelés is?

F.

cimbi képe

vízkapacitás és baktériumtrágya

hogyan is határozzuk meg a talaj pillanatnyi vízkapacitását? Puzzled

És még valami. Valaki szokott baktériumtrágyázni?

Bocs

Zetoros

Bocs, hogy kétszer sikerült berakni ugyanazt, de nem lett vmi jó az oldal... még barátkoznom kell az új oldal működésével...

---
Admin beleír:
Szia, semmi baj az egyiket töröltem.
A váltás meg sajna muszáj volt, a régi végleg kifeküdt Sad

Sziasztok

Zetoros

Ha már talajmunkákról van szó, egyik nap 13 óra alatt a 120-as Zetorral lenyomtam 42 ha-t 4,5 m kombinátorral, úgy hogy a 42 ha 5 parcellából jött össze. Nagyon ment a gép 12,5 km/h-val repesztett, emelkedőnek kérte azért a kakaót rendesen. Evil
Kíváncsi leszek az idén mivel készül az AXIÁL, szombatra bevan tervezve programként,hogy megyünk, remélem ott nem fog esni az eső, de nálunk eshetne, mert ez a mostani is teljes mértékbe elkerült minket Sad megint jön a baszottnagy gépeivel igen komoly áron, de azért jó látni, csak az a baj, hogy az csak álom, hogy csak olyan gépekkel dolgozhassunk.
Azért szívesen megnéznék olyan teszteket, hogy pl. 250-es Rába, Zetor, T-150 stb. öreg gépekhez képest mit tud egy azonos kategóriás modern nyugati gép, teljesítményben, fogyasztásban stb.
Mert sztem azért ahol a nyers erő kell ott, azért ezek a gépek még ott vannak a szeren...

cimbi képe

gyomírtó

Borozdaharcos

Gabona gyomírtó: Ally Star. Ez viszi a galajt is, a Granstar pedig nem. És ha repcét akrsz utána vetni, akkor jó ha kiírtod a galajt az előveteményből. A másik előnye, hogy van tartamhatása is, így a permetezés után kelő gyomokat is viszi.

gabona gombaölő: Harvesan. Ugyanaz, mint a Tango Star vagy a többi. De lehet h kicsit olcsóbb.

kukorica gyomírtó: Basis+Sussesor. Mindent visz, mint a Motivel Turbó, viszont ennek van tartamhatása, és gyommentes marad az állomány később is. És azt hiszem olcsóbb a Motivellnél.

Kár, hogy nem lehet egyszerűen a kijelölt szavakat vastagítani. Jawdropping!

zs

Borozdaharcos képe

Itt tegnap hajnalban, reggel

Itt tegnap hajnalban, reggel esett csak!
Tavaly igen hideg idő volt az Axiál szakmai napokon, most sem lesz jobb idő, mert esőket ígér! remélhetőleg éjjel lesznek az esők, hogy napközben haladjanak a munkák! Idén a részünkről szakmai nap majd a tavalyi vidi lesz! Sad még nem jöttem rá, hogy hogyan lehet beszúrni ezeket a smileys-at.
Puzzled

Borozdaharcos! Ez nagyon

Borozdaharcos!

Ez nagyon kemény! Nálunk 2 napig egyfolytába esett. Hétfőn úgy megáztam, hogy most betegállományban vagyok. Smiling
Nálunk is valami böszme hideg van. Éppen hallottam, hogy '53-ban volt ilyen idő. Akkor március 26-án 60 cm hó esett!
Remélem szombatra jó idő lesz. Mert ha összejön akkor irány Lajosmizse. Sticking out tongue

Borozdaharcos képe

Dave Kemény 3 mm eső

Dave
Kemény 3 mm eső esett! Viszont hideg az van!
Faterékhoz ment az alkatrészszállító és az kérdezte, hogy mi van itt, mert mikor jött át Fehérváron, akkor még vízszintesen esett az eső meg a hó! Annyira szakadt, hogy félre kellett állnia! Erre meg semmi, süt a nap és szélárnyékban egész kellemes az idő!

Nálunk is az van, hogy viszonylag későn jönnek elő a gyomok, ezért is használjuk a Granstar-t. Nálunk jobbára a Disznóparéj szokott lenni és a Ragadós galaj, de most ahol a búza van, ebben a földben a Mezei acat és a Csattanó maszlag van túlsúlyban.

B.

Csumi! Elég fura még az

Csumi!

Elég fura még az új fórum.

Feri cimbi!

Mi általában mindíg mással szoktuk fujatni már ha kell. Remélem idén se kell rámenni mert gyom az még nem látható benne. Eső volt? Mert itt nagyon sok esett.

Tartalom átvétel

Friss tartalmak listája itt (katt ide)