Mi történik a határban?

Ide olyan sztorikat vagy eredményeket várok, amit szeretnél másokkal is megosztani, tudatni. Pl: Te hogyan éreztél a gazdademonstráció alatt, mit vársz a jövőtől? Vagy csak azt szeretnéd megosztani másokkal, hogy milyen agrotechnikával, technológiával sikerült kiugró termést elérni. Ha esetleg a gépeddel kapcsolatos üzemeltetési dolgokról szeretnél kérdezni. Vagy csak szereted a gépeket és kíváncsi vagy mások véleményére, esetleg új gépet vennél, de nem tudod mire kell odafigyelni, lehet lesz valaki aki szívesen segít.

Borozdaharcos képe

Gyomirtás!

Szevasztok!

Az őszi búzára milyen gyomirtót szórtok? Mert eddig mi a Granstar 75 DF-et használtuk, de nagyon ajánlották a Sekator-t, van valakinek tapasztalata erről a szerről vagy más készítményekről? Van 1 olyan elképzelésem, hogy a Granstar 75 DF + Trend + Mecomorn 750 -et kellene kiszórni, mert napraforgó után van a búza, igaz a napraforgó még nem kel a búzában, de a Mezei acat már igen.

B. Puzzled

cimbi képe

honlap

ezt még meg kell szokni!

hu, kicsit megkavar az új

hu, kicsit megkavar az új oldal.

Régi topic tartalma

Megmentettük a régi "Mi történik a határban" topic tartalmát, egy külön oldalon nyílik meg és elég nagy /lassan is fog betölteni/ mert 2,5 MB egy egyszerű html formában is.
Ide kattintva érhető el

Péter! Nem is lenne gond az

Péter!

Nem is lenne gond az SPC vetőgéppel, ha azon a 4-6 Km/h sebességen lenne húzva, csak hát mindenki mindig késésben van ill nem MTZ viszi az SPC-ket! Vagy az SPC-t forgóboronára kell kapcsolni és már nincs is akkora gond a sebességből adódó szemkihagyásoknak!

Feri.

Most mi is azt csináljuk,

Most mi is azt csináljuk, állandóan lehajtjuk a sor végén...
Olcsónak az a legolcsóbb az biztos....

Szerbusz Péter! Asszem én

Szerbusz Péter!

Asszem én voltam az, aki leírta, hogy az MTZ-re is adaptálható a vetésellenőrző monitor. Nálunk a ruszki vetésellenőrző van még mindig! Tudod nem, hogy az milyen? -Áll 1-1 emberke a föld végén és mikor megfordul a traktor, hamar végiglöködi a kerekeket, hogy szóródik-e a mag! Smiling Ha nagyobb területeket kell elvetni, akkor azért jó a monitor, még ha zajszűrőt vagy +1 aksit is kell be tenni az MTZ-be, hogy hibátlanul működjön a vetésellenőrző! Majd meg kérdezem Dokit, hogy konkrétan mit is csináltak az MTZ-n, mikor a Digitroll nem volt tökéletes, de már ők is át tették a vetésellenőrzőt a Ts NH trakiba. Ott meg mindenféle alakítgatás nélkül is tökéletesen működik a monitor!

Feri.

Szia! Lassan szerintem

Szia!
Lassan szerintem összeáll ám. Kicsit más mint volt, de tán belejövünk és Borozdaharcos is nemsokára lesz.
Heni

Nem hozok szerencsét

Nem hozok szerencsét alighogy regisztráltam már össze is dőlt az oldal....
De hálistennek újra megy!

Szóval valakivel beszélgettünk egy vetőmoniorról, ha erre téved folytathatnánk, mert érdekelne.

Szevasztok! zsombor,

Szevasztok!

zsombor, szerintem csak a henger lehet jobb lett volna a hantos részeken. Mert a tárcsa lehet, hogy aprította a hantokat, de ugyanakkor újabbakat is előforgatott! Mi így voltunk az őszön, ezért is ment a tárcsa simítóval + henger. De még akkor is hantos maradt a föld! Eddig nem volt csapadék, most meg mondja egész hétre. Majd nem tudom mennyi csapadék lesz itt, mert egész nap körbe egészen sötét felhők jöttek, mentek, de csak most este esett kevéske eső. Kellene már nagyon a csapadék, mert komolyan mondom, hogy aszályos telünk van!?! Szóval én inkább 1 ilyen simítóval szerelt hengert ajánlanék neked Zsombor, az talán jobb munkát végezne, mint a tárcsa? Mert az lenne a hengerezés lényege, hogy törje a hantokat és zárja a föld tetejét, így a víz nem párologna el és a még meglévő hantok át nyirkosodnának, így elvileg a soron következő talajmunka már viszonylag jól sikerülne? De ez csak ELVILEG van így, kérdés az, hogy a gyakorlatban hogyan érvényesül mindez?

Janó, a HTZ talán a kisebb gazdaságok vezérgépe lehetne, ha tényleg úgy lenne összerakva! Most nem tudom, hogy mi az áruk, de gondolom, hogy nem 24 milla mint a 170 lovas JD traktor! Talán 2 éve még 10 milla + ÁFA volt az ára. Még régebben mesélte egyik faszi a szomszéd faluban, hogy ő szerette a T-150-et. Voltak hibái, de motorcsere után és a váltó átvariálásával egész jó traktor volt az! Nem tudom, Hús Futár is mondta, hogy öregapjával nézegették, mert az ős sokat csinálgatta annak idején a T traktorokat, de, hogy valójában valamivel jobb lett-e a HTZ azt nem tudni?

Az MTZ meg hiába, egyszerűen csak RUSZKI! Az MTZ képes 1 álló helyzetben folyatni az olajat! A mienk eddig elég száraznak bizonyult, erre tönkre ment a munkahenger, most tiszta gané a gép fara. Ezzel a műanyag burkolattal egyedül a 210 lovas lánctalpas MTZ néz ki valamivel jobban?

Akkor talpaltátok elég szépen a Rábákat, ha 40-50 ha lett felszántva, de ezt 2en csináltátok nem? Mert 1 gépnek ennyi 12 órára szerintem sok!? Na majd Gyusz, ha bedéved megint, akkor biztosan elmondja, hogy az ő Rábáik mit tudnak náluk. Azért elég durva dolog, hogy a G-240-es NH traktor 5 fejes ekével 1 műszakban napi 15-18 ha-t szánt föl, a Rába meg akkor 20-25 ha-t is felpörgeti??? Habár, ha tényleg 10 Km/h-val húzzátok a 3 méter munkaszélességű ekéket, akkor elvileg 3 ha/h! Ebből le kéne tudni vonni a forgókra a kieső részt, és már képben is lennénk! Na én asszem behúzom fülem, farkam a mi napi 5-7,5 ha területével szántásban!

Felénk még a határban érdemi munka nem kezdődött el. Itt mindenki még az ősz folyamán végzett a szántással. Jobbára csak az őszi vetések "telelését" vizsgálják, nézegetik a gazdák. Szerintem most már elkezdik majd a műtrágyákat hordani, hogy a tavaszi hajrában ne legyen vele gond, a vetőmagok is inkább február végén jönnek meg?

Felénk annyira nem jellemzőek a nagyvadak, vannak azért őzek, vaddisznók csak nem annyi mint korábban. Sokan kiszedték a fasorokat a földjük szélében vagy csak ki ritkították őket és ezekben nem tudnak úgy megbújni a nagyobb vadak. Ráadásul sok helyen kiszedték az erdősorokat, aztán ott nyitottak utat. Tavasszal meg mikor még nem fedi semmi sem a talajt, akkor a szeles időben rendesen homokvihar van!

Üdv. Feri.

Tartalom átvétel

Friss tartalmak listája itt (katt ide)