Mi történik a határban?

Ide olyan sztorikat vagy eredményeket várok, amit szeretnél másokkal is megosztani, tudatni. Pl: Te hogyan éreztél a gazdademonstráció alatt, mit vársz a jövőtől? Vagy csak azt szeretnéd megosztani másokkal, hogy milyen agrotechnikával, technológiával sikerült kiugró termést elérni. Ha esetleg a gépeddel kapcsolatos üzemeltetési dolgokról szeretnél kérdezni. Vagy csak szereted a gépeket és kíváncsi vagy mások véleményére, esetleg új gépet vennél, de nem tudod mire kell odafigyelni, lehet lesz valaki aki szívesen segít.

tegnap akartuk letárcsázni

tegnap akartuk letárcsázni a 9,6-os tárcsával a nagyon hantos szántásokat, de nem csinált neki túl sokat. Így mára kérem egy 6,2-es nehéztárcsát, és azzal csináltuk meg. Lehet h le kéne cserélnem a tárcsámat?

Zsombor

Hali! Feri cimbora! Hiába

Hali!

Feri cimbora!

Hiába gyártogatják a HTZ-ket,nem nagy a sikerük,ugyan így van ez a Vlagyimirecekkel is.Jójó,néhány egész kicsi gazdaságnál megtalálható néhány darab,nade ha kisebb traktor,akkor én MTZ párti vagyok,mondjuk ezek az újak már elmehetnek a sunyiba...Főnök mesélte,hogy volt a Mashexpón és az MTZ-kből folyott az olaj! Azért odabasz,hogy már a kiállításon is jelentkeznek a hibák.Megaztán ez a műanyagburkolat sem a világ legszebb alkotása,szerintem,q..va csúnya.Én mondom,hogy 96-ig ami MTZ traktorok kijöttek,azok voltak a jók!Ezek már csak a gyártsunk valamit,hogy ne vesszünk el a piacról című kategória.(saját vélemény),de kiváncsi vagyok a tiédre is ezzel kapcsolatban.

Na megcsinálták a jó-traktoromat,holnap ennek örömére mehetek kukoricavetőmagért Csorvásra.Nemtudom még a magfajtát,de biztos,hogy Dekalb?!?Ezt a fajtát favorizálják errefelé nagyon,mind kukoricában,mind pedig napraforgóban.

Tudom már mit írtam el a Rába teljesítményének beszámolójánál! Számolgattam a szántás alatti teljesítményt,és a tárcsázás közbeni teljesítményt is,aztán leírtam szépen a rosszat,összekevertem a kettőt...

Ment ma a szántás nagyon szépen,könnyedén,és szár sem maradt csak borzasztó kevés,baromi jól fordítanak ezek az ekék,volt reggelre egy kis eső,de nem osztott nem szorzott.Reggel 6 órakor indultunk és 2 külön táblán dolgoztunk,mondhatni majdnem egymás mellett,este fél 6-kor végeztünk minketten,olyan 40-50 hektár méretűek voltak a művelt földek.Ezek után még beálltunk egy 100 hektáros táblába,és kis részét megcsináltuk,jó kb 10 forduló traktoronként,azóta már váltottunk 6 órakor, a gépek mennek éjszaka is,azóta sem álltak meg csak a váltásra.

Jó sok az őz,nemigen van nekik hová behúzódni,ma biztos láttam vagy 50 darabot,de szépek voltak nagyon.Megaztán a rókák is szépen mutatkoztak,ahogy szürkülni kezdett.

A trágya elfogyott ma,mindet kihordták,holnap szórják is kifelé,aztán már alig van szántás.Lassan pedig lehet elővenni a magágykészítőt,vagyis átszerszámolni a KUT "csoda"szerszámokat,aztán lesni a munkáját magágykészítésben is.Nemhiszem,hogy lesz probléma. Jókis gépek azok,ahogy jobban szemügyre veszi őket az ember,mégha magyar is,nade támogatni kell a magyar gyártókat is.

Felétek komám mi a helyzet?Csend van a határban?Nemigen mozognak ugye?Csak mi vagyunk ilyen örökmozgó munkások,bár mostmár sok helyen megkezdődött,reggel figyeltem sok mezőgazdaságban dolgozó motorozott el az út mellett,monjuk mi már szántottunk!

Na akkor minden jót neked!És szép lányokat!
Üdv,Janómoj.

Hi! Janó, pedig

Hi!

Janó, pedig csinálgatják őket, mert még Adika mondta régebben, hogy ott náluk Tatán 3 db új HTZ 200 váza áll az udvarban, aztán pakolgatják össze. Egyiken már a fülke is rajta volt, a másikban meg még csak a motor figyelt bent.

A területszámláló jó dolog, csak ne romlott volna el! Nekünk radaros van vagy csak volt? Ezt még nem tudom, majd kiderül, hogy mi is a baja és, hogy lehet-e orvosolni? Pedig a munkák idejére valamit kell alkotni, mert jobb az, ha képben van az emberke.

Szántás? Hát nagyon mondja a kiadós esőket illetve havat! Bár ez nem jelent semmit, mert hóban is lehet szántani. Csak akkor van baj, ha nem tud fogni a traktor.

Feri.

Hali! Júj,valamit ténleg

Hali!

Júj,valamit ténleg eltolhattam,ha 25 órára 50 hektárt írtam?!Igazatok van,jóval több,mert hiszen a múltkor majdnem 120 hektár lett megcsinálva 12 órás műszakokban!!! Bocsánat!

A 7,2-eseket húzzuk,nagyon elírtam mondom...sokkal több a tekjesítmény,majd elkérem egyszer az egyik teljesítménymérőt,aztán megnézem mennyi is a teljesítmény 12 és 24 órában! Megigérem,csak adják ide!

Feri!

A HTZ-200-as úgy szar,ahogy van,egyszerűen ezzel az összecsapással nem tudom mit is akartak elérni,dde,hogy nemigen kapós ez a gép,az is tuti!!! Mondjuk én sem venném meg semmi pénzért!

Elromlott az MTZ-m váltója,nemtudom mi van vele,mert ma nem értem rá,szát van húzva a műhelyben,Dezső,az öreg szaki majdcsak helyrepofozza,aztán pár nap múlva már megy is.Ezért ma premixet hordtam a sertéstelep 80-as-ával+a DEtk-146-os fújókocsival.Déltől meg tinglitangli volt...

Holnap szántunk megint,valószinűleg éjszakás leszek?!?Bár még nem tudni mit hoz a holnap,elválik majd!

A hibás adatokért elnézést kérek mégegyszer,lehet hogy sokat ittam?Á az ki van zárva,aligha iszom valamit,inkább fáradt lehettem?!

Janó.

Hali! Dave, én nem is

Hali!

Dave, én nem is számolgattam, hogy most mennyit is csinált meg a Rába. Szerintem el lett az írva, de így hirtelen most nem merek semmit sem mondani.
Korábban még Doki írta, hogy az NH G-240 -el is napi 15-18 ha van meg szántásban? Tárcsázást és magágy-előkészítést nem említette, de kaptam tőle 1 vidit, ahol a RAU 6,6 kombit 13 Km/h-val vitte. De ezek a dolgok annyira nem jelentenek semmit sem, mert nálunk is napi 18-20 ha tarlóhántás be szokott figyelni kicsi JD-nek /80 ló/ és valaki említette, hogy ők is az NH TM 190 traktorral tárcsa + henger tarlóhántásban 25 ha/nap. Gondolom, hogy ők is 8-10 ü.ó körül nyüstölik a gépeket vagy ha nagy a hajtás-pajtás, akkor 12 ü.ó/ nap körül talpalják a gépeket? Habár 12-14 ü.ó is be szokott figyelni szerintem sokaknál!

Hát a csapadék az nálunk minden bizonnyal kevesebb, mint ilyenkor szokott lenni. A nyáron 100 mm körül szokott alakulni az eső, most meg augusztus óta csak havi 10 és 15 mm alatt maradt a csapadék havonta, de olyan eloszlásokban, hogy napi 1-2 mm, ha már leesett 3 vagy 4 mm eső, az nagy szám volt! Csak közben a szeles és az átlagnál melegebb időben a napi párolgás 3-4 mm volt, így az 1-2 mm hamar eltűnt a talajról!

Feri.

Csocsi! Szerintem is kevés

Csocsi!

Szerintem is kevés az 50. Mi 12 óra alatt a 5,6-os Ih-val 45 ha letárcsáztunk vagyis csak 11 óra alatt. De lehet, hogy Janóék nehéztárcsával nyomják és nem könnyűvel. De sok függ a talajtól meg a menetsebességtől is.

Borozdaharcos!

Akkor toljátok rendesn a Jhonny-nak.
Itt nem nagyon szenved semmi vízhiánytól mert egyfolytában van eső és volt is nem úgy mint felétek.

Dave

szegasztok Janó, Valamit

szegasztok

Janó, Valamit elszámolhattál szerintem, mert 24 óra alatt kevés az 50 hektár. 50 ha-t olyan 12 óra alatt csinálnak meg 7,2-es tárcsával. Persze lehet h ti nem IH tárcsát húztok, hanem valami nagyobb fajlagos lóerőigényű szerkentyűt.

Zsombor

Szevasztok! Dave, hát

Szevasztok!

Dave, hát fater már pár ha-t learatott! Annyira nem rossz a TX 66, de nem is jó! A legnagyobb baja az, hogy nem szerelőbarát. Az elektronikája is 1 igazi gagyi! Eddig mindig az auto-kontur adta meg magát és már nem is csináltatják meg, de a szezon végefelé 3-4 alkalommal is letiltotta a motort a rendszer. Párszor bejelzett, sikított, hogy valami megállt. Majd rászokott arra a gép, hogy miközben teljes gőzzel aratott, egyszer csak hopp, megállt! Hogy mi lehetett vele nem tudni? Ha nem lenne ennyire gyenge az elektronikája és nem kellene a fél gépet szétszedni minden kis dologért, akkor jó kombájn is lehetne a TX 66. Egyébként tisztábban és kevesebb tört szemmel dolgozik, mint a Dominátorok. A fülke viszont kezelőbarátabb a TX 66 esetében, mint a Dominátorokban. A Dominátorban iszonyatosan kemény az ülés és a szellőztető sem jól van kialakítva! Nyáron gyakorlatilag deres az ember feje, de a töke és a lába izzad, télen meg a lába akar lefagyni a gépkezelőnek, miközben meg fölül közben melege van!

Az ám a helyzet, hogy a búza gyökere csak az 1/3-a az optimálisnak. Ezért csak szenvednek, mert a talaj felső rétege hamar kiszárad, de a mélyebb talajrétegekben sincsen elegendő víz. Ráadásul ez a melegecske idő kedvez a gombabetegségeknek! Szerintem idén nem lesz elegendő az 1szeri védekezés a gombabetegségek ellen. Régebben mi Flamenkó-val kezdtünk, aztán tangó-val fejeztük be a gombák elleni védelmet, aztán most, hogy csökkent a jövedelmezősége a búzának, így csak 1 célzott védekezést csináltunk Tango-val, de hajlunk a Juwel TT felé. Igaz, hogy a Juwel TT -vel is csak a kalászvédelemre megyünk rá, ha nem lesz olyan mértékű fertőzés!

Janó, húúú, hát a Rába akkor 2-3 nap alatt végezne a szántással nálunk! Bezzeg az ördöggel /JD6110/ napi 5 ha, de ha csak 20-25 cm között van szántva, akkor van az 7,5 ha is!

Nem mintha beférne az udvarba a Rába, csak annak ellenére, hogy 1 ..... nem is tudom milyen? hát én azért ormótlannak nem mondanám, de mégsem 1 agyonra dizájnolt traktor és mégis szép! Hát ha 14 milla / db ígértek a ti Rábáitokért, akkor azok nagyon baba állapotban lehetnek! Kár értük, hogy már nem gyártják tovább, igaz azért nem ártott volna továbbfejleszteni sem a Rába traktorokat! Nem tudom, hogy a HTZ Rába 200 traktorok mennyire váltak be? Kár értük, hogy csak úgy összehányják őket, pedig a részletekben rejlik az eladhatóság, szerintem!

Üdv. Feri.

Feri! 24 óra alatt a Rába

Feri!

24 óra alatt a Rába tárcsával,több,mint 50 hektárt megcsinál,ekévl olyan 35 hektár körül,nem is biztos,hogy kell a 24 óra hozzá,csak a folyamatos haladás,és megállás nélkül.12 óra alatt körülbel 30 hektár a teljesítmény tárcsával,de talajszerkezettől függően változik,van hogy több,van hogy kevesebb a teljesítmény,ekével,20 hektár körül,ha lehet haladni.

Az újrafényezett Rába sokszor csalóka dolog,mert motorikusan,lehet,hogy a legutolsó,és az osztóműre is oda kell figyelni nagyon!!!Jól meg kell gondolni,én a 3 és 10 millió között olyan 7-8 millióért vennék használt Rábát,mert az motorikusan jó,és ezért kerül xy értékbe,a 3 milliós pedig esztétikailag jó,de sok vele a hiba,de egyben van legalább.

Itt amik vannak nekünk,egy faszi 14 milliót ajánlott darabonmként érte a télen,dehát nem adjuk el ezeket,a vezetőség elküldte egy faluval lejjeb,ahol már másfél millióért kap,kiváló motorral,csak megjelenásileg nem igazán jó, a fülkében pedig csak a műszerfal van és a kormány(jobbesetben)! Azzal meg nem tud mit kezdeni,csak aki silódepóra használná...annak 100%osan megéri.

Úgyhogy ha a Rába rendben van,sokmindenre képes,és én mondom,aki régóta dolgozik Rábán,gép ám az a JD és egyén nyugati traktorok mellet,nem is akár milyen!!!Hidd és próbáld ki feltétlenül,hogy milyen is Rábával dolgozni,ha még nem tetted volna meg?!Élmény,van olyan jó,mint mikor egy vadi új JD-ra ráülsz!!!

Üdv,Janó.

Hali! Borozdaharcos! Akkor

Hali!

Borozdaharcos!

Akkor faterot már marha sokat tudhat ha 40 éve van a szakmába. A TX-ekkel valami komoly baj már volt?
Hát igen, itt is kenik mindíg az ekéket és csak úgy teszik el. Ebben is igazdat hagyok neked, hogy eszi a kormánylapot bellülről is a rozsda nem csak kívülről.

Van egy x-es kérdésem: A környéken sok felé látom, hogy sárgulnak a búza táblák de csak foltokban valakinek van valami 5lete, hogy miért?

Tartalom átvétel

Friss tartalmak listája itt (katt ide)