Mi történik a határban?

Ide olyan sztorikat vagy eredményeket várok, amit szeretnél másokkal is megosztani, tudatni. Pl: Te hogyan éreztél a gazdademonstráció alatt, mit vársz a jövőtől? Vagy csak azt szeretnéd megosztani másokkal, hogy milyen agrotechnikával, technológiával sikerült kiugró termést elérni. Ha esetleg a gépeddel kapcsolatos üzemeltetési dolgokról szeretnél kérdezni. Vagy csak szereted a gépeket és kíváncsi vagy mások véleményére, esetleg új gépet vennél, de nem tudod mire kell odafigyelni, lehet lesz valaki aki szívesen segít.

Hi! Jd4650, nem vagyok

Hi!

Jd4650, nem vagyok bőrfejű, csak rövid a hajam!
Ja, és az életszínvonal helyett a homlokom emelkedik! Egyébként felénk úgy tartják, hogy csak azok kopaszodnak elölről, akik rendesen lekezelik a nőket! Akik viszont hátulról kopaszodnak, azok nem nyújtanak eleget!

Pont azért lenne célszerű az ekéket lekenni, hogy ne legyenek vakrozsdásak, mert az betesz a kormánylapoknak rendesen! Ráadásul az értékéből is jobban veszít ilyenkor az eke. De mindenféle képpen bizakodóbb a vásárló, ha látja, hogy gondját viselik az ekének. Kicsit hamarabb találhat gazdára és jobb áron az, aminek látszik, hogy van gazdája. Hát ha lesz új ekétek, akkor azt biztosan ápoljátok majd, mert ma már a 80 lovas gép után is 2 millás ekéket lehet beszerezni, ha jobb felszereltséggel és minőségben gondolkodtok!?!

Feri.

Borozdaharcos, szinte

Borozdaharcos, szinte mindenki lekeni az ekéket, de ezek már nem hinném hogy sokszor lesznek használva ha elnem adjuk valakinek, inkább vennénk már egy újat
mi van, skinhead vagy ?

JD4650

Hali! JD4650, azért sokan

Hali!

JD4650, azért sokan lekenik az ekét télire! Általában mi is a használt motor olajat szoktunk rákenni a kormánylapokra, de most volt zsír aztán azzal lett bekenve minden még csilli-villi állapotban, mert ha már megjelenik a rozsda, az bizony a védőréteg alatt is tevékenykedik! A régi kis fülkés 50-esek is szaladgáltak a 3 fejes Lajta ekékkel. Az más kérdés, hogy bukták a vizet, ha egész nap kínozták, de vitték azért a 3-as ekéket. Egyébként van sok kék MTZ, ami csak 60 lovas motorral büszkélkedhet, de a 80-as MTZ sem igazi 80 lovas motorral van. Pár traktoron amelyiken még nem kopott le a motor oldalán lévő címke, azon bizony gyári jelölésként max 75 ló volt feltüntetve, de a legtöbb az 72! Szóval a 80-as MTZ csak 70 lovas!?!

Janó, az az igazság, hogy nem akarom fényezni az öreget, de azt le kell szögezni, hogy ipari másod éves kora óta arat! Mikor végzett a sulival, akkor kapott 1 roncs SZK kombájnt, de azon az éven még nem a saját géppel volt kint ősszel, csak a következő évtől ment saját géppel! Azóta arat fater minden nyáron és őszön, már 40 éve! Tudom az idő nem jelent semmit, mert van aki traktorról ment nyugdíjba, de jó traktoros sosem lett!

Igen, ezek még a sárga felnis TX 66 kombájnok. Fateré még úgy ahogyan egyben van, bár egyik éven más naprázott a gépével míg betegállományban volt, aztán az utóverő becenevű srác rászolgált a nevére, mert törte, zúzta a gépet! Örült is neki fater. Na meg azóta is emlegeti mindig, mert rosszul hegesztették vissza a span.kereket, és ferdén vezeti meg a szíjt, aztán ha sáros talajon dolgoznak, akkor a kerék fel dobálja a sarat, aztán mindig le ugrik a szíj, ha fel telik a tárcsa földdel.

Napra után nálunk is megy a szárzúzó, ha nem zúzós adapterrel lett naprázva, aztán 1 tárcsa simítóval, majd kis pihi, hogy kicsírázzanak az elhullott magok, majd műtrágyázás aztán megint tárcsa + simító. Egyébként mi vetőágy-készítésére a kombinátort favorizáljuk.

Az agrosat oldalán olvastam, hogy Rábák eladók 3 és 10 milla között. Aztán, hogy milyen állapotban lehetnek azt nem tudom, de így újra fényezve szépek! Egyébként hány ha földet pörget fel a Rába 12 vagy 24 órában?

Feri.

Halihó! Feri komám!

Halihó!

Feri komám!

Faterod tudhat valamit!Nálatok akkor még a sárga felnis TX-ek vitézkednek nem,mert itt már a fehér felnisek mennek!?!

Mi soha nem szántunk napraforgó után,szárzúzó+2 tárcsa az egymást követő napokban,mostmár a KUT talajmúvelő gépek fognak dolgozni,voltak itt próbán,aztán elnyerte a vezetőség tetszését,kukorica tarlón szépen járt a Rábák után,napraforgóban nem ment még.Aztán egy héten belül vetés.

Csak ilyen téli időszakokban zsírzunk a szántás előtt,különben mi is ha lemennek az őszi szántások zsírozva tesszük el az ekéket.De ilyenkor adunk nekik egy picit még,az pedig igaz,hogy az első fogás után a kormánylemezek már fénylenek és zsír sehol nincs!

5-kor váltottunk a szántásban,este 9-ig meglesz,nagyon sokat megcsináltun hajnaltól,de mára ennyi elég is volt.Holnap meg trágyaszórás estig,aztán elfogy lassan...

A hajamat be nem tudom fonni,mert elég rövid,de az előzőekben olvasottak óta igen kopaszodom!

Na legyél jó,aztán szép napot!
Janó.

Vadkár szinte semmi nem

Vadkár szinte semmi nem volt.Csak nagyon minimális egyetlen probléma az volt hogy ahol nagyon nyitott helyen volt ott sokat ledöntött a szél pl:4 hektáron maradt vagy 10 tonna de ez nem nagy probléma mivel sok juhunk van és ezek ezt mind felették.Csak sajnos megint kukoricát kell vetni bele mivel a zabbal egyszerre kellne ki és nem tudjuk majd kiütni belőle legalábbis ezt mondta aki a szereket hozza.Penész semmi első osztályú áru volt 2000 ft+áfáért.

Vendég

Borozdaharcos képe

qkoricához!

qkoricához! Azért azt is megírhattad volna, hogy mi maradt állva, mennyi vadkárod volt, és a Fuzárium és más penészgombák milyen kárt tettek a kukoricában? Ugyanis, ha árukukoricát termeltél, akkor nem volt átvevő aki átvegy, hiszen kora ősszel is kötekednek a külömböző gombák jelenléte miatt, akkor az ami egész ősszel és télen kint volt, azt itt minálunk még a telep közelébe sem vihetnéd!!! Ezt légyszi meséld már el bővebben, szerintem erre mindenki kíváncsi lenne!?

Borozdaharcos

Borozdaharcos képe

Én próbálom felfuttatni

Én próbálom felfuttatni ezt a helyet, de egyenlőre még várat magára!

Borozdaharcos képe

www.pointernet.org

www.pointernet.org Ezen az oldalon a mezőgazdasági gépek árai is fent vannak!

Most vágtuk le a kukoricát

Most vágtuk le a kukoricát múlt héten!Így egész jó mivel nem vontak le semmit a szárításért!Egy Landini ghibli 90 ára mennyi?meg 1 John deere 6110 ha valaki tudja segítsen.

qkorica

Borozdaharcos képe

Nem csak Lackónak!

Nem csak Lackónak! A kukorica bogár és lárvái elleni védekezésről keresd fel a Mezőhír.hu oldalt és ott megtalálsz a mostani számban mindent ami érdekel. Ide a lustaság fél egészség és a szerzői hozzájárulás miatt csak ennyit tudok feltenni, de még keresgélek címeket ezzel kapcsolatban, hogy minél kevesebb kárt okozzanak ezek a ,, dögök" bár ehhez megfelelő agrotechnika és termelési technológia szükséges!

Tartalom átvétel

Friss tartalmak listája itt (katt ide)