Minden ami MTZ

Sziasztok!!!
Látom hogy sok MTZ tulajdonos és MTZ-hez értő ember (magam is az vagyok) fordul meg itt az AgroLine.hu-n ezért szeretném ha leirnátok a gondjaitokat, észrevételeiteket vagy csak ha pusztán beszélni akartok az MTZ-kről akkor csak írjáok le. Laughing out loud

Üdvözlettel:Ropi

Kartergáz

Tud-e valaki segíteni?

820-as MTZm eléggé böfögi a kartergázat; volt szelephézag beállítás, ami nem működött jól, azt a porlasztó csúcsot kicseréltük, az olajat nem eszi gép.
Széthúzás nélkül mi az, amit lehetne még neki csinálni, hogy ne jöjjön belőle állandóan nem kicsit a kartergáz??!!?

ulaci képe

T-25

Az a baj hogy én könnyen magyarázok,cégnél vagyok és ott megcsinálják,előbb-(de inkább)utóbb.
Amit írt egy korábbi hozzá szóló hogy még munkahenger lehet,és ha az sem na akkor a vezérlőtömb.

T-25

Köszi ezt még kipróbálom ha ígysem lasz jó akkor mitévő legyek?

ulaci képe

T-25

Én a 820.2-be 20W40-es motorolajat öntök,de már gyárilag az került bele.

T-25

Köszi a válaszokat!
A munkahenger csere azért nem jó ötlet mert az ekém váltva forgatós és olyankor azt sem fordítja.Az olaj csere természetes hogy volt de normál hidraulika olajjal töltöttem újra. A sűrűbb olaj mit takar? hajtómű olaj vagy motorolaj? De egyébként a vezérműtömbb csere a számomra is a leg logikusabb csak egy kicsit fálya a pénztárcámnak egy komplett motor felújítás után Smiling Smiling . Az olajszűrőnél lévő golyós szelep mi célt szolgál? Ha jól nézelődtem akkor a nagyobb trakikban lévő vezértömb egy az egyben ugyan az mint az enyém csak az 3utas nem kettő. Ez tényleg így van? Az a erőszabályozó szelep az mi Puzzled mire jó a nagy trakikban hol van az? az enyémbe sajna nincs ilyen!

T-25

A hidegen még emel melegen már nem általában fáradt olajra jellemző vagy a kopások miatt is lehet. Én továbbra is a vezérlőtömbre gyanakszom, hogy az nem jó, még azt is megkockáztatom, hogy a felszabályozás sem sikerült. Azért még előtte cseréld le a munkahengert is hátha az a ludas?

Vendég

Pontosabban melyik része kellene a kapcsolási rajznak? Smiling

Ez megfelel?:

CsatolmányMéret
IMG_0006799801.jpg221.91 KB

segitség

Szia nagy fülkés mtz hez a Kapcsolási rajzot amit lehet értelmezni Tudna Valaki küldeni??? köszönöm erre az email-cimre kéne sisu19@freemail.hu

Sisu

Kornél

Milyen sűrüségű olaj van a gépben? Szerintem egyszerüen csak próbáld meg sűrübb olajjal, hátha a sűrüség miatt nem emel. Smiling

ulaci képe

Kornél

A T-25-höz csak annyi közöm van hogy egyszer a suliban hajtottam olyat. Eye-wink Gondolom amikor szét szedted a tömböt akkor olaj csere is volt.
Mert ha nem akkor még azt tippelném.
Nekem is hasonlót produkált az MTZ,első körben szűrő csere,ami javított rajta,de pár hónappal később már tömb csere is volt.

Tartalom átvétel

Friss tartalmak listája itt (katt ide)