Mtz 1221 fontos!!!!!!!!!!

Sziasztok érdeklődnék hogy mi a véleményetek az mtz 1221 régebbi gyártású /fémburkolatos/ erőgépről 130 Le elhúz-e egy 4 fejes ekét kötött talajban melynek 60-80 százaléka agyak.Illetve 4.2m es tárcsát és magágy előkészítőt.Ha hogyan jellemeznétek ezt a gépet /nekem 82-esem van de tökéletesen elégedett vagyok vele csak szükségem van egy nagyobb gépre is/

Légyszíves írjatok hamar

Borozdaharcos képe

1 kis csemege

Bár nem ide tartozik, azért az eke kapcsán remélhetőleg nem veszitek zokon a vidit. A bivaly & szarvas küzdelme az ekével

Több ember többet tud, sok meg semmit!!!
borozdaharcos@gmail.com

emcett képe

Blade!

Köszönöm az elismerő szavakat, de én csak kis pont vagyok a szakmát illetően. Ez a "vastyúk is talál" effektus...! Smiling Eye-wink

"Őseidnek szent hitéhez, Nemzetednek gyökeréhez, Testvér ne légy hűtlen soha!"
emcett79@freemail.hu

Ez a Tuti

Ez igen emcett:Jól leirtad a tutit!!!!!!!Szépen összeraktad,szerintem is minden benne van,amit érdemes megemliteni,amire oda kell figyelni!!!Gratula

emcett képe

Laci!

Azért nem rossz egy tudatlan "nem szakmabelitől", ugye? Smiling Smiling Smiling Eye-wink

emcett79@freemail.hu

Borozdaharcos képe

Eke

Csalóka ez a fránya lóerő kérdése, mert pont 1025-nél fordult elő, hogy a 3 fejes ekét vitte, mint a rongyot, ugyanazon típusú 4 fejes ekével meg szétszaladt a ménes.

Mi ekénél a "pörge" lapos ekéket kedveljük, de ezek nem igazán mély szántó ekék, korábbi ekéken Lajta típusú kormánylapok voltak, kicsit nehéz vontatásúak, de szép szántást lehetett velük végezni mélyen is.

A következő években meg szerintem újra felértékelődik az eke használata, hogy a talajlakó kártevőket gyérítsük egy kicsit, ha már nem használhatunk bizonyos készítményeket(neonikotinoid) ellenük.

Több ember többet tud, sok meg semmit!!!
borozdaharcos@gmail.com

Mit bír?

Nekem a zetor 12045 jó álapotban van, de a nagy fejes csólyos ekén a 3 fej elég neki 30-35cm mélyen. Homokos vályog talajon.

ulaci képe

Tamás

Leborulok nagyságod előtt,csak egyet hagytál ki.
Az előző nap nap bevitt "célzóvíz" vérben lévő mennyiségétől,is. Eye-wink Eye-wink Eye-wink Eye-wink

http://www.youtube.com/user/ulaci79?feature=mhee

emcett képe

4 fej

Kétségtelen, hogy elviszi, csak nem mindegy milyen fogásszélességben és mélységben... Jawdropping!

Amúgy meg az, hogy milyen gép milyen ekét visz el, az szerintem függ a gép lóerejétől, súlyától, súlyelosztásától (tengelytáv), hidraulikájának teljesítményétől, gumi méretétől és annak kopottságától, függ az eke és alkatrészeinek kopottságától,helyes vagy helytelen beállítottságától, az eke típusától, fogásszélességtől, a szántás mélységétől, és végül a föld kötöttségétől, aktuális állapotától, nedvességtartalmától és az előző művelési folyamatoktól. Szerintem. Ha valami nem igaz ezekből, vagy valamit kihagytam én mint nem szakmabeli Smiling Eye-wink , akkor kérem javítsatok ki. Cool

emcett79@freemail.hu

ulaci képe

1025 meg 4 fej

Ja,persze.
Felénk azért rángatta egy 7810-es JD (170 paci) a 4 fejest mert nem tudták beállítani az ekét..................
Egy adott táblán belül is érhetik meglepetések az embert,nemhogy még ki tudja hány 10 vagy 100 kilométerekkel odébb.
Tény,az ekét be kell állítani,nem vita téma.De egy laza talajt ne hasonlítsunk már össze egy (brutál) kötött területtel.

http://www.youtube.com/user/ulaci79?feature=mhee

srácok

1025 után 4 fejes eke simaügy viszi mint a rongyot csak tudnikel egy ekét beálitani

Tartalom átvétel

Friss tartalmak listája itt (katt ide)